folkartt
18 Ekim 2018 Perşembe
Anasayfa > EĞITİM > 2 AYDA 100 ÖĞRENCİ-VELİ

2 AYDA 100 ÖĞRENCİ-VELİ

10.04.2018 16:17 12 14 16 18 yazdır
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ve Ege Orman Vakfı arasında , İzmir’deki öğrenci, veli ve öğretmenlerin doğada eğitime ilgisini çekmek, onları ekosistem ve ekolojiyle tanıştırmak için “Doğa Temelli Ekoloji Eğitimi”
2 AYDA 100 ÖĞRENCİ-VELİ

EN DOĞAL EĞİTİM

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ve Ege Orman Vakfı arasında , İzmir’deki öğrenci, veli ve öğretmenlerin doğada eğitime ilgisini çekmek, onları ekosistem ve ekolojiyle tanıştırmak için “Doğa Temelli Ekoloji Eğitimi” protokolü imzalandı. Proje sayesinde doğa içinde eğitim alacak öğrenci, veli ve öğretmenlere doğal ve ekolojik yaşam sevgisi aşılanmış olacak.

 İzmir İl Milli Eğitim müdürlüğü farklı bir çalışmaya daha imza atarak eğitimde farklılık oluşturmaya devam ediyor. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafındanoluşturulan“Veli Eğitim Akademisi” tarafından yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmirOrman Bölge Müdürlüğü ve Ege Orman Vakfı işbirliğiyleimzalanan protokolle öğrenci, veli ve öğretmenler doğa temelli, ekolojieğitimi alacak.

DOĞA İÇERİSİNDE EĞİTİM

İmzalanan protokol kapsamında eğitim sadece okullarla sınırlı kalmayacak, doğanın içerisinde de olacak. Bu kapsamda öğretmen, veli ve öğrenciler ekosistem ve ekoloji ile tanıştırılarak kolay ve eğlenceli bir eğitim almış olacak.

2 AYDA 100 ÖĞRENCİ-VELİ

Nisan - Haziran 2018 dönemi içerisinde tamamlanması planlanan projede 2 aylık sürede 5 ilçede 5 kez olmak üzere 100 öğrenci ve 100 veliye ulaşılması hedefleniyor. Projenin hedef kitlesinin ise 11-13 yaş arası İzmir’deki ortaokul öğrenci ve bu öğrencilerin velileri olduğu belirtildi. Sosyal medya da eğitimin bir parçası olacak. İzmiril Milli Eğitim Müdürü ÖmerYahşi imzalanan protokolde ekoloji eğitiminin verilmesi ve öğrencilerde doğa sevisinin oluşturulabilmesi için eğitimin her alanından faydalanılacağını belirtti.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri