21 Temmuz 2018 Cumartesi
Anasayfa > YEREL YÖNETİMLER > BALÇOVA'DA EĞİTİM SEMPOZYUMU

BALÇOVA'DA EĞİTİM SEMPOZYUMU

12.04.2018 09:44 12 14 16 18 yazdır
Balçova Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri, Türkiye’nin en büyük sorunu eğitim sistemini masaya yatırıyor.
BALÇOVA'DA EĞİTİM SEMPOZYUMU

Eğitimde Adaleti Arayacaklar

Balçova Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri, Türkiye’nin en büyük sorunu eğitim sistemini masaya yatırıyor. Köy Enstitüleri’nin Kuruluşunun 78. yıldönümü nedeniyle düzenlenen Eğitimde Adaleti ve Geleceği Düşünmek Sempozyumuna Türkiye’den 60 katılımcının yanı sıra Dünya üzerinde eğitimde ileri seviyelerde olan ülkelerden katılımcılar yer alacak. 

Cumhuriyetin kuruluşundan sonra eğitimde yapılan en büyük reformlardan birisi olan Köy Enstitüleri, Balçova Belediyesi ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri’nin 11 yıldır ortaklaşa düzenlediği etkinliklerle anılıyor. Daha önce 2 eğitim sempozyumunun düzenlendiği, Yaşar Kemal, Türkan Saylan, Genco Erkal gibi birbirinden değerli insanlara Aydınlanma Onur Ödülü’nün verildiği etkinlikler kapsamında bu yıl Türkiye’deki eğitim sisteminin masaya yatırıldığı bir sempozyum düzenleniyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşmasını yapacağı, aralarında Selçuk Şirin, Hikmet Uluğbay, Aysel Çelikel gibi 60 akademisyen, gazeteci ve siyasetçinin konuşmacı olarak katıldığı Eğitimde Adaleti ve Geleceği Düşünmek Sempozyumu’nda Kanada, Finlandiya, Küba ve Almanya’dan gelen büyükelçi ve akademisyenlerde kendi ülkelerindeki eğitim sistemlerini anlatacak. Eğitimde doğru bir çıkış noktası bulmak adına yapılan tüm konuşmalar daha önceki 2 sempozyumda olduğu gibi kitaplaştırılarak Başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumlara ulaştırılacak.

16-18 Nisan tarihleri arasında Balçova Kaya Termal Otel’de yapılacak sempozyumda bu yılın Aydınlanma Onur Ödülü, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ve YKKED Başkanı Prof.Dr. Kemal Kocabaş tarafından Prof.Dr.Korkut Boratav’a takdim edilecek.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri