folkartt
19 Ekim 2018 Cuma
Anasayfa > YEREL YÖNETİMLER > BUCA ÇARŞI 30 EYLÜL’ DE AÇILIYOR
BUCA ÇARŞI 30 EYLÜL’ DE AÇILIYOR

BUCA ÇARŞI 30 EYLÜL’ DE AÇILIYOR

31.07.2018 12:40 12 14 16 18 yazdır
Buca Belediyesi’nin prestij projelerinden olan, tamamlandığında ısıtma ve soğutma sistemli kapalı pazaryerinden amfi tiyatroya, açık hava sinemasından STK merkezlerine kadar birçok unsuru bünyesinde barındıracak

BUCA ÇARŞI 30 EYLÜL’ DE AÇILIYOR

PRİŞTİNA “İZMİR’İN ÇEKİM MERKEZİ OLACAK”

Buca Belediyesi’nin prestij projelerinden olan, tamamlandığında ısıtma ve soğutma sistemli kapalı pazaryerinden amfi tiyatroya, açık hava sinemasından STK merkezlerine kadar birçok unsuru bünyesinde barındıracak Buca Alışveriş ve Yaşam Kompleksi BUCA ÇARŞI projesinde geri sayım başladı.Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, “ İzmir’in yeni çekim merkezi olacak “ iddiasında bulunduğuBuca Çarşı’yı 30 Eylül’de açacaklarını müjdeledi.

Yıllar içinde yıpranan kent çehresini yenilemek için harekete geçen veBuca Alışveriş ve Yaşam Kompleksi BUCA ÇARŞI projesinin inşası içingeçtiğimiz Nisan ayında ilk kazmayı vuran Buca Belediyesi, dev projede sona geldi.

AÇILIŞ 30 EYLÜL’DE

Yeni kent merkezi Buca Çarşı’nın inşa çalışmalarını yerinde inceleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Bucalıları çağdaş, modern ve gurur duyulacak bir yaşam merkezine kavuşturacakdev projenin açılışı için geri sayımın başladığını, kurdeleyi 30 Eylül’de keseceklerini açıkladı.Buca Pazaryerini benzersiz bir kent merkezi ve yaşam alanıyla buluşturacak BUCA ÇARŞI’ nıntüm İzmir’in çekim merkezi olacağıiddiasında bulunan Başkan Piriştina,Bucalıların tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği üniteler barındıran Buca Çarşı’nın hemen yanında inşa edilen Buca Belediyesi Gösteri Sanatları Merkezi de tamamlandığında bölgenin tam bir cazibe merkezi olacağını vurguladı.

Proje inşaatında zemin ve hava şartları nedeniyle 2-3 aylık gecikme yaşandığını ifade eden Başkan Piriştina,Bucalılarınsabrına ve gösterdiği anlayışa teşekkür etti, Eylül ayından itibaren Kaymakamlık bölgesine taşınan pazarında Buca Çarşı’ya nakledileceğini açıkladı.

BU ÇARŞI, BAŞKA ÇARŞI

Buca Alışveriş ve Yaşam Kompleksi BUCA ÇARŞI, 13 bin metrekare alana kuruluyor. Projenin zemin katında 10 bin metrekarelik alana yayılan, ısıtma ve soğutma sistemlerinin bulunduğu, vatandaşların ve pazarcı esnafının alışverişlerini modern koşullarda yapabileceği 1000 tezgah kapasiteli kapalı pazar yeri oluşturulacak.Bucalıların keyifle zaman geçirebilecekleri 8000 metrekareye yayılan gezi alanlarının bulunacağı projede, çocuk oyun alanları, 1000 kişilik amfi tiyatro, 500 kişilik açık hava sineması, 80 kişilik toplantı salonu, sivil toplum kuruluşları için 20 adet ofis,  pergola ve oturma alanlarıyla zenginleştirilen 2700 metrekarelik meydan yer alıyor. Alan, pazarın kurulmadığı veya kısmi olarak kurulduğu günlerde otopark ve spor etkinlik alanı olarak kullanılacak. Proje içerisinde oluşturulacak genel ihtiyaç alanları, zabıta birimleri, yeme içme alanları ve mescit ile kentli çağdaş bir alışveriş mekanına kavuşacak.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri