folkartt
17 Ekim 2018 Çarşamba
Anasayfa > Yazarlar > Zafer KAPLANSOY > CHP'de son karar
Zafer KAPLANSOY

CHP'de son karar

05.06.2017 15:25 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Zafer KAPLANSOY

CHP'de Var mısın  yok musun dönemi

Cumhuriyet Halk Partisi'nde önümüzdeki dönem yapılacak kongre süreci ya var olma ya da yok olma dönemidir.

 CHP Uzun yıllardır kadro yerine lider demokrasisi uygulayarak var olan kadroları yok ederken varlık nedeni olan orta gelirli seçmen kitlesini de kaybetti. Ülke de demokrasi, özgürlükçü yaşam vaat ederken parti içinde iktidar mücadelesinde tüm söylemleri bir tarafa bırakarak bulundukları makamları koruma adına her türlü içe yönelik mücadele içersinde iç barışı sağlayamaması söylemlerinde ne kadar samimi olduğunu gören seçmeni kendisinden uzaklaştırdı.

 Son seçim beyannamesinde ülkenin gelişimine ve değişimine yönelik ciddi projeler üreterek halkın karşısına çıkmasına rağmen parti içi işleyişteki iktidar mücadelesini gören seçmeni ikna edemiyor beklediği oy patlamasını yapamıyor ve umudunu kaybediyor geleceğe yönelik hayallerini yok ediyor.

 CHP ülke gündemindeki terör, ekonomik ve istihdam sorunlarına karşı ciddi projelerle yeni lider yerine yeni kadrolarla ben değişimin öncüsüyüm, yüz yıl önce yeni bir Cumhuriyet yarattım 100 yıl sonra Cumhuriyeti günün koşullarına göre kurucu Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği Yurtta barış Dünya da barış anlayışıyla yeni yeniden CHP diyen kadroları göreve getirirse parti politikaları ve örgüt disiplini ötesinde, iradesine vesayet koydurmayacak bir yapının, tutarlı ve uzun soluklu çalışması, yukarıdan aşağı değil aşağıdan yukarı üyelerin seçmenin ve halkın iradesine dayalı demokratik kuraların uygulanmasıyla oluşacak yapının iş başına gelmesiyle ancak iktidar olma şansını yakalar. Seçmenden bir şans daha alabilir

 Sonuç olarak CHP varlık nedeni anlayışlardan uzaklaşarak Sosyal Demokrat evrensel ilkelerle ters düşerek bugün ülke genelinde temsil yeteneğini dar bölgeye sıkıştırdı. Yerel de politika yapanlar bulundukları bölgenin dinamiklerini dinlemek yerine kendilerinin varlık nedeni Genel Merkez ve lidere hoş görünme çabaları önümüzdeki dönemde ciddi sıkıntılar yaşatacak. Çünkü bugün güçlü olduğu ve vazgeçilmez olduğunu zannettiği bölgelerde seçmen zorunlu tercih ettiğini anlamaması veya anlamamak istemesi önünde önümüzdeki süreçte ciddi sorun olacağını görmesini engelliyor. 

 NOT: CHP İzmir il Başkanı Asuman Ali Güven Kadın Kolları ilçe Başkanları toplantısında kadınlardan isteğim mahallelerinizde, ilçelerinizde ve ilde yapılacak tüm seçimlerde aday olun, aktif rol oynayın. Kadın kotasının muhakkak uygulanmasını sağlayız.  Her ne sıkıntınız olursa bana ulaşabilirsiniz. Bu dönemde söz veriyorum hakkınızı koruyacağım. Emeği harcayan kadınlarımız hak ettikleri görevi de elbette alacaklardır" dedi. Kongre sürecinde bakalım başkanın mahallelerde sözünün ne kadar arkasında duracağının takipçisi olacağız.

Etiketler : wer
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.