20 Eylül 2018 Perşembe
Anasayfa > EĞITİM > Engelleri Ortadan Kaldıran Öğrenciler

Engelleri Ortadan Kaldıran Öğrenciler

20.06.2018 16:26 12 14 16 18 yazdır
Eraslan öğrencileri, bueğitimyılında TÜRGÖK ( Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı Derneği) ileişbirliğiyaptılar.
Engelleri Ortadan Kaldıran Öğrenciler

TÜRGÖK’e Eraslan Desteği

Eraslan öğrencileri, bueğitimyılında TÜRGÖK ( Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı Derneği) ileişbirliğiyaptılar. Sosyalsorumlulukbilinciniokulgeleneğihalinegetiren Eraslan öğrencileri her yılfarklıbirkonuüzerindeçalışıyorlar.

Ödenekeldeetmekiçinbirçokfarkındalıkçalışmasıyapan Eraslan öğrencileriveokulailebirliği, buyıl elde ettikleri bağışlar ile görme engelli arkadaşlarını güncel tutacak sesli kitap stüdyolarını yenilediler ve Türkiye’nin dört bir yanındaki görme engelli arkadaşları için TahtaKedi kitabını hayata geçirdiler. TÜRGÖK gönüllülerinin desteği ile her yıl binlerce kişiye ulaşan sesli kitaplar, Eraslan Okulu tarafından yenilenen alt yapı sayesinde daha temiz ve net ses kalitesi iledinleyenlerine ulaşacak. Son teknoloji ile donatılan ses kayıt stüdyolarında, gönüllüler sesli kitap kaydı yapacak ve Türkiye’nindört bir yanındaki görme engellileri edebiyat ile buluşturacaklar. Eraslan Okulu

Öğrencilerin Eve Okul aileBirliğiYetkililerineTeşekkür edenTürgök gönüllüleri yenilenen stüdyolar sayesinde daha rahat çalışma koşullarına kavuştuklarını belirttiler. Yardımlaşmayı değer katma felsefesi üzerine kuran Eraslan Okulu, görmeengelliçocuklarınkitabadahakolayulaşabilmesiiçinfarklıbirprojeyi de busürezarfındaolgunlaştırdı.

Engelleri Ortadan Kaldıran Öğrenciler

Farklılıkların olduğu bir dünyada sevginin tüm engelleri kaldıracağını konualan “TahtaKedi” kitabını Braille ve Latin alfabesiyle hayata geçiren Eraslanlılar, bu şekilde görmeyen kişilerin gören kişilere kitap okumasına olanak sağladılar.

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu Buse Özge Kekeç’in bitirme projesi olarak kaleme aldığı ve resmettiği Tahta Kedi hikâye kitabıTürkiye’nin dört bir yanındaki görme engelliler kütüphanelerine gönderilmek üzere basıldı.

Bireysel Sorumluluklar ve Yaşam Becerileri

Öğrencilerine sorumluluk alma becerisi kazandıran ve bu beceriyi bireyin yaşantısında kalıcı hale getiren Eraslan Okulunda, enerji tüketimini kontrole den Team Bolt, okuldüzeninden sorumlu olan Inspector Ravens ve artan gıdaları her gün sokak hayvanlarıyla buluşturan Care and Share takımları bulunuyor. Yalnızca birgün değil, yılboyunca sorumluluk alan öğrenciler, aldıklarıYaşam Becerileri eğitimiyle yaşadıkları topluma değer katıyorlar.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri