folkartt
19 Ekim 2018 Cuma
Anasayfa > EKONOMİ > İESOB İFTARI GÖRKEMLİ OLDU

İESOB İFTARI GÖRKEMLİ OLDU

28.05.2018 16:13 12 14 16 18 yazdır
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) tarafından düzenlenen iftarda İzmir protokolü ile merkezde faaliyet gösteren odaların başkan ve yöneticileri bir araya geldi.
İESOB İFTARI GÖRKEMLİ OLDU

İESOB iftarında Mutlu’dan altın öğütler…

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) tarafından düzenlenen iftarda İzmir protokolü ile merkezde faaliyet gösteren odaların başkan ve yöneticileri bir araya geldi.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) tarafından düzenlenen iftarda İzmir protokolü ile merkezde ve Menderes ilçesinde faaliyet gösteren odaların başkan ve yöneticileri bir araya geldi. Büyük katılımla gerçekleştirilen iftarda yapılan konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Buca Kaynaklar Birlik Otel’de düzenlenen iftara İzmir milletvekili Atilla Sertel, Vali yardımcıları Ahmet Ali Barış ile Cemil Özgür Öneği, İyi Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Karşıyaka Kaymakamı Saadettin Yücel,Egekoop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Ticaret İl Müdürü Şahin Ersü, SGK İl Müdürü Ekrem Gülcemal, siyasi partilerin temsilcileri, dernek ve vakıfların başkanları, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda il müdürü, bürokrat ve sanayi sitelerinin yöneticileri katıldı. Yoğun programı nedeniyle geceye katılamayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ile İESOB Onursal Başkanı Mehmet Ali Susam da çektiği telgraflarla esnaf temsilcilerine iyi dilek mesajlarını ilettiler.  

Dargınlıkları bitirin

Birlik ve beraberlik vurgusunun işlendiği iftarda konuşan İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, esnaf yöneticilerine öğütler verdi.

Ramazan vesilesiyle oda yöneticilerinden kırgınlıklarını gidermelerini isteyen Mutlu, ‘“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışını benimseyin. Dargın olmayın, küsmeyin. Ömür dargın kalacak kadar uzun değildir. Fakire fukaraya, garibe sahip çıkın. Yardım yapın ama kimseye göstermeyin.

Üyeler sizin varlık sebebinizdir. Ramazan'da gidin, destek verin. Yanlarında olun, iri olun, diri olun. Birbirinizin yükünü azaltın. Sevginin saygının olmadığı yerde ot bile bitmez. Kurumlarla iyi geçinin. Kurum yöneticilerini ziyaret edin, birlikte hareket edin. Devletinizin yanında olun.  Bu ahilik teşkilatının bize yüklediği misyondur.  Ananızı babanızı unutmayın. Ailenizin duası yanınızda olsun. Dua alırsanız paranız bereketlenir.’ dedi.

Empati yapmanın önemine de değinen Mutlu, ‘Nereden geldiğimizi unutmayın. Geldiğin yeri unutursan gideceğin yeri de bulamazsın. Empati yapın, 'ben olsaydım ne yapardım' demeyi ihmal etmeyin. En büyük sınav nefsi terbiye etmektir. Nefsin terbiyesi için sabredin. Zamanı gelmeden ağaç çiçek açmaz. Sabrın sonu selamettir. Her şeyin zamanını bekleyin. Bu dünya kimseye kalmaz.  O yüzden eser bırakın, geride yaptıklarınız ile anılın. Arkanızdan "iyi adamdı" desinler.” diye konuştu.

İftarda ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sırrı Aydoğan, Ramazan ayının önemine değinen bir konuşma yaparken, İzmir Milletvekili Atilla Sertel ile İyi Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray da katılımcılara seslenerek esnaf temsilcilerini selamladılar.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri