"O seçimi kazanamazsak, cumhuriyet elden gidecek"

CHP İzmir 1. Bölge Milletvekilleri Selin Sayek Böke, Tuncay Özkan, Musa Çama, Tacettin Bayır ve Özcan Purçu, CHP Güzelbahçe, Balçova, Narlıdere, Konak ve Buca İlçe Başkanlıkları'nı ziyaret etti

"O seçimi kazanamazsak, cumhuriyet elden gidecek"

CHP İzmir 1. Bölge Milletvekilleri Selin Sayek Böke, Tuncay Özkan, Musa Çama, Tacettin Bayır ve Özcan Purçu, CHP Güzelbahçe, Balçova, Narlıdere, Konak ve Buca  İlçe Başkanlıkları'nı ziyaret etti, yeni seçilen ilçe yönetimi ile kadın ve gençlik kolları yöneticilerini tebrik etti. CHP'li vekiller, 2019'da yapılacak seçimlerin, özellikle de cumhurbaşkanlığı seçimlerinin çok önemli olduğunu belirterek, "O seçimi mutlaka kazanmalıyız. Yoksa ülke elden gidecek, cumhuriyet elden gidecek" dediler.

CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ  Parti içi yaşanan seçimlerin geride kaldığını asıl hedefin 2019 yılında yapılacak seçimler olduğunu söyledi. Akdağ son virajdayız birbirimizi ötekileştirmeden ayrıştırmadan omuz omuza mücadele ederek geleceğimizi oylayacağımız seçimlerden zafer çıkacağız bu inancım örgütüme olan güvenden kaynaklanmaktadır dedi. AyrıcaGüzelbahçe İlçe Başkanı Kazım Çam, " Hangi seçim olursa olsun coşkuyla çalışarak bayrağımızı her yerde dalgalandıracağız. Güzelbahçe, yerelde yine iktidar olacak, genelde oylarını artıracaktır. Partimizin bize verdiği çok büyük bir güç var. İzmir'de örnek gösterilen bir ilçeyiz. Partimizin terbiyesiyle ne yapmamız gerektiğini çok iyi biliyoruz. Arkadaşlarımızla uyum içinde çalışıyoruz. Kadın ve gençlik kollarımız adına bu ziyaretiniz için teşekkür ediyoruz. Sizleri gördükçe biz daha çok güçleniyoruz. Bu ziyaretleri devam ettirmenizi istiyoruz. Hem kamu çalışmanız hem de partiye olan desteğinizden dolayı sizlerle gurur duyuyoruz. Bir canım var, o da cumhuriyetimize ve Cumhuriyet Halk Partimize feda olsun" dedi.

Daha sonra CHP milletvekilleri sırayla söz aldı ve şunları söyledi:

Tuncay Özkan : Omuz omuza, yan yana durarak birbirimizi severek tüm sorunları aşacağımıza inanıyorum. Birbirimiz için kendimizi siper etmemiz gereken günleri yaşıyoruz. Karanlık besleyebileceği kadar büyük cehalet üretiyor. Adalet diye geldiğimiz yerden geri dönmemiz lazım. En büyük silahımızın sevgi olduğuna inanıyorum. Önce birbirimizi severek yoldaşlık inancıyla bağlanarak başarıya ulaşacağımıza inanıyorum. Bulunduğumuz yerdeki arkadaşlarımızı sevgi ve saygıyla desteklememiz gerekiyor.

Tacettin Bayır : Kadınsız başarı sağlanamaz, kadınsız devrim yapılamaz. Bu nedenle önümüzdeki seçimlerde kadınlarımıza büyük görev düşüyor. Cumhuriyet ayarlarımıza geri dönmemiz için 2019 da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerini mutlaka kazanmalıyız. O seçimi mutlaka kazanmalıyız. Yoksa ülke elden gidecek, cumhuriyet elden gidecek. Milletvekili seçimlerini kazanıp iktidar olmamız hiç önemli değil. Biz milletvekiliyiz ama belirleyici konumda değiliz. Ülke çok kötü yönetiliyor. Pazar günü çıkarılan son KHK'dan hiçbir milletvekilinin haberi olmadı. Herkes gazetelerden öğrendi. Bizim buna karşılık çok planlı çalışma yapmamız gerekiyor.

Musa Çam: İzmir'in Cumhuriyetçi, Atatürkçü ve laik bir duruşu var. Kimseye yaşam biçimine müdahale ettirmez. Bu nedenle İzmir yine önümüzdeki seçimlerde de belirleyici olacaktır. 2019'da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimini mutlaka kazanmalıyız. Aksi takdirde cumhuriyet tarihe karışacak.

Selin Sayek Böke:  Biz kadınlara önümüzdeki seçimlerde büyük iş düşecek. Biz 2019 da gayri resmi sonucu Cumhuriyet lehine çevirmek istiyorsak sadece mecliste yapılacak mücadele yeterli değil. Siz biz ayrımı yok birlikte bu mücadeleyi vereceğiz. Son yıllarda büyük işler yaptık. Tüm baskı ve dayatmaya rağmen ülkemize nefes aldıran sadece Cumhuriyet Halk Partisi oldu. Adalet yürüyüşüyle de gayri resmi sonucu kabul etmeyeceğimizi ortaya koyduk. Bizi güzel günlerin beklediğini düşünüyorum. Çünkü bu baskı rejimi çok güçlü oldukları için değil yıkılıyor oldukları için var. Biz korkmadan yılmadan mücadeleye devam edelim.

Özcan Purçu: Öncelikle yeniden seçilen İlçe Başkanına, yönetimine, kadın ve gençlik kollarına başarılar diliyorum. Arkadaşlar, 2019'da yapılacak seçimler, özellikle de cumhurbaşkanlığı seçimi çok önemli. Yeniden parlamenter sisteme dönmek adına cumhurbaşkanlığı seçimini 'hayır' bileşenleri olarak mutlaka kazanmalıyız. Aksi halde bir daha seçim olmayacak. Bunun somut örneklerini çıkartılan KHK'larla yaşıyoruz. CHP'li vekiller, daha sonra yeni seçilen yöneticileri tek tek kutladı.


29.12.2017 11:44
YORUMLAR
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.