folkartt
18 Ekim 2018 Perşembe
Anasayfa > Yazarlar > Zafer KAPLANSOY > SÜREÇTE YARA ALDILAR
Zafer KAPLANSOY

SÜREÇTE YARA ALDILAR

30.07.2018 18:26 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Zafer KAPLANSOY

İKİ YANLIŞ BİR DOĞRU YAPMAZ…

Uzun zamandır gündemi meşgul eden Cumhuriyet Halk Partisi’nde imza süreci nihayet son buldu. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce süreçte büyük yara aldılar.

Kılıçdaroğlu Mayıs 2010 kurultayı ile oturduğu koltukta 9 seçim ve 2 referandum kaybetti her seçim sonucu MYK da 84 değişik isimle çalıştı başarılı olmadı. Seçim sonuçları hiç değerlendirilmedi başarısızlığın nedenleri hiç araştırılmadı suçlu seçmen oldu kendileri başarısızlığın sorumluluğunu üzerlerine almadılar, her seçim sonunda kitlelere hayal kırıklığı yaşattılar nedenlerini sorgulamadılar.

2014 Cumhurbaşkanığı seçimlerinde Ekmelettin İhsanoğlu vakasından sonra kendi içinden çıkan aday Muharrem İnce başarılı seçim kampanyası gerçekleştirdi, seçmeni kadını erkeği genci, kitlelere heyecan verdi, cesaretli çıkışlarla umut oldu. Seçimi kaybetti seçmene söz verdiği sorumlukları seçim gecesi yerine getirmedi kendisinde suç olmadığını suçun Genel merkezde olduğunu söyledi başarısızlığın kendisinden kaynaklanmadığını söyleyerek, başarısızlığı başka yerlede aradı aynı yöntemi kullandı. Sorumluluktan kaçarak hayal kırıklığı yarattı.

Evet suçlusunuz sorumlusunuz seçmenin duygularına tercuman olmadığınızdan yapmanız gerekenleri yapmadığınızdan sorumlusunuz. Kitlelerde hayal kırıklığı yaratan hem Kılıçdaroğlu hemde İnce bu saatten sonra testiyi kırdı iki yanlış bir doğru yapmaz.

Ülkeyi, CHP’yi düşünüyorsanız yeni bir yol açmalısınız. Bugün CHP içindeki sorun kişisel değil, 70 yıldır neden iktidar olamıyor, neden mazlumlardan, ezilenlerden oy alamıyor, araştırılmalı, tartışılmalı, çalıştaylar, paneller düzenlenmeli çok sesli konuşulmalı yeni bir yol haritasıyla yeni şeyler söylemeli.

Bugün yaşananlara taban İsmet paşanın bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur sözünü şiar edinerek haykırmalı suçluları ve sorumluları cezalandırmalı.

CHP bugün kü sıkıntıdan kurtulması aklı selim tecrübeli deneyimli Murat Karayalçın, Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Haluk Koç gibi isimlerle geçici yönetimle  yerel seçimleri atlatmalı, partiyi yenileyerek tüzük ve program kurultayı gerçekleştirerek bir sonraki kurultaya partiyi hazırlayarak yeni kadroların genç ve heyecanlı kadroların önünü açmasıyla ancak kurtulur, şimdiki gibi kişilerin yerine düşüncelerin yarıştığı kongrelerin, kurultayların yaşanacağı ortamlar yaratacak zemin hazırlamalı, yoksa Bülent Ecevit’in dediği gibi  Taban tribünden sahaya inmez ise korkarım birileri çıkar düdüğü çalar, oyun bitti herkes evi der

Etiketler : ZK
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.