19 Ağustos 2018 Pazar
Anasayfa > YEREL YÖNETİMLER > VERİLER "TORBALI" DİYOR
VERİLER

VERİLER "TORBALI" DİYOR

01.12.2017 13:00 12 14 16 18 yazdır
Sanayi ve tarımın lider ilçesi Torbalı; kentleşmede, konut satışlarında İzmir'in 30 ilçesi arasında ilk 4'e girmeyi başardı.

VERİLER "TORBALI" DİYOR

Sanayi ve tarımın lider ilçesi Torbalı; kentleşmede, konut satışlarında İzmir'in 30 ilçesi arasında ilk 4'e girmeyi başardı. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez " ilçemiz 4 yılda 3 kat büyüdü" dedi.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun Ocak ? Ekim 2017 dönemini kapsayan konut satış verilerine göre Torbalı, en çok ev satılan ilçeler ve konut adedi sıralamasında; Buca, Karşıyaka, Karabağlar' dan sonra 4. sırada yer aldı.

Türkiye İstatistik Kurumu konut satış verilerine göre,  İzmir'de yılın ilk 10 ayında toplam 68 bin 519 konut el değiştirdi. Torbalı;  en çok ev satılan ilçeler ve konut adedi sıralamasında Buca, Karşıyaka, Karabağlar'  ilçelerinden sonra 4. sırada yer aldı. Buca'da 8.179, Karşıyaka'da 7.786, Karabağlar' da 5.357, Torbalı'da ise   5.206 konut satışı  gerçekleşti. Torbalı'yı, Çiğli, Konak, Bornova ve Bayraklı izliyor. Torbalı'nın üst sıralarda yer alması ilçenin son yıllarda nasıl bir cazibe merkezi haline geldiğinin kanıtı olarak gösteriliyor. Torbalı'yı İzmir'in en büyük ilçeleri arasında yer alan Konak, Bornova ve Bayraklı izledi.

TORBALI BELEDİYE BAŞKANI ADNAN YAŞAR GÖRMEZ " İLÇEMİZ 4 YILDA 3 KAT BÜYÜDÜ" DEDİ

Torbalı'daki büyüme, kentleşme verilerini kurum içi İstatistiklerle destekleyen Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Torbalı'nın son yıllarda İzmir'in en gözde ikamet ve yatırım alanlarından birisi haline geldiğini belirterek şunları söyledi " Ev almak bir yerde yaşamayı tercih etmek, geleceğini orada şekillendirmek çok önemli bir karardır.  Yaşam kalitesiyle orantılıdır.  Son 4 yılda nüfusumuz  45 bin dolayında arttı. Son 4 yılda 4 bin 806 yapıya inşaat ruhsatı verildi. Torbalı'da 2004 ve 2013 yılları arasında 3 bin 963 yapı için inşaat ruhsatı düzenlenmiş.  İlçemiz  4 yılda tam 3 kat fazla büyüdü. Hedefimiz; Torbalımızı sadece İzmir'in değil Türkiye'nin en yaşanılır, en çok yatırım yapılabilir marka ilçesi yapmaktır " dedi.

SADECE KONUT DEĞİL BÜYÜME VERİLERİMİZ

Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, "Sadece inşaat sektörü değil, tarımda, sanayide, üretimin bütün alanlarında istikrarlı biçimde büyüyoruz. İlçemizde sadece yatırım iklimi oluşmadı, yaşam kalitesi için de Torbalı tercih ediliyor. İZBAN ulaşım sorununu kökten çözdü. Ulaşım, sağlık, eğitim, çevre odaklı çok büyük kamu yatırımları, merkezi hükümetle yerel  yönetimin uyum içinde çalışması da Torbalı' ya ayrı bir değer kattı." Şeklinde konuştu

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri