folkartt
19 Ekim 2018 Cuma
Anasayfa > SAĞLIK > “Yalnız değilsiniz”

“Yalnız değilsiniz”

25.07.2018 15:32 12 14 16 18 yazdır
Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi örnek gösterilecek bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı
“Yalnız değilsiniz”

Lösemili çocukların annelerine

moral ve motivasyon bakımı

Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi örnek gösterilecek bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı

Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi Cilt Bakım ve Kuaförlük Kursu Öğretmeni Sevgi Sır ve kursiyerleri hazırladıkları proje ile Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta çocukları ile gece gündüz birlikte kalan, onlara refakat eden annelere bir parça moral ve motivasyon olması için hiçbir ücret ya da bedel almadan saç ve güzellik bakımı yaptı. Bundan böyle her ay düzenli olarak yapılacak olan etkinliğe Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ebru Yücel de eşlik etti.

“Yalnız değilsiniz”

Yücel, Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi olarak her zaman iyi ve faydalı işler yapma gayretinde olduklarını ifade ederek, “Kurum olarak böylesine güzel bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Daha önce benzer bir çalışmayı da huzur evlerinde gerçekleştirmiştik. Bu kez de öğretmenimiz Sevgi Sır önderliğinde kursiyerlerimiz ile Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki annelerimiz için yeni bir projeyi hayata geçirdik. Ben de bir anneyim ve annelerimizin buradaki hayatlarını az çok anlayabiliyorum. Onlar gecelerini gündüzlerine katıp yavruları için burada tüm dünyadan koparak hayatlarını geçiriyorlar. İşte onlara yalnız değilsiniz, biz de yanınızdayız diyebilmek için böyle bir çalışma gerçekleştirdik ve bundan dolayı da hem biz hem de onlar çok mutlu oldular. Ben bu projeyi hazırlayan Sevgi Sır öğretmenimize, bu projeyi onaylayan hastane yetkililerine ve annelerimize çok teşekkür ediyorum. Bu çalışmamız her ay düzenli olarak yapılacak. Umarım başka illerdeki kurumlarımıza da örnek olur. Karşıyaka Halk Eğitim Merkezi olarak biz de her zaman annelerimizin ve çocuklarının yanlarında olacağız” dedi.

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri